kombucha praha logo stevikom
Zdravá výživa KOMBUCHA
…nápoj pro Váš zdravý život
english
english

Jak kombucha funguje

Jak funguje KOMBUCHA?

Kombucha je malá chemická továrna. Mnoho chemických procesů probíhá při zpracovávání živin v čaji i při kvašení a oxidaci. Bakterie a kvasinky pracují při optimálních teplotách na plné obrátky. Rozmnožují se, pomáhají houbě růst a produkují velké množství hojivých a léčebných látek.

 

Kombucha je bohatá na tzv. pravotočivou kyselinu mléčnou, které je tělem rychle zpracována. Pravotočivá kyselina mléčná ovlivňuje trávení, podporuje prokrvení a aktivuje látkovou výměnu v játrech.Její dostatečné množství v těle chrání tělo nejlépe i proti rakovině.

Kombucha produkuje kyselinu glukoronovou, která je rovněž produkována v játrech. Tato kyselina podporuje vylučování různých škodlivin, jakož i nikotinu, alkoholu nebo různých léků z těla. Játra filtrují krev. Výživné látky se využijí, cizorodé se odfiltrují a jedy se neutralizují. K této funkci jater je nutná kyselina glukoronová.

Všeobecně se dá říci, že Kombucha obsahuje žádoucí látky v harmonickém složení. Tyto se starají o dobré zdraví, protože podporují látkovou výměnu, vyplavování různých škodlivin a posilují imunitní systém.

Celá řada výzkumů a anket potvrdila výrazné zlepšení zdravotního stavu a celkové kondice u všech dlouhodobých pijáků nápoje Kombucha.

Přínos Kombuchy pro zdraví dle nejnovějších poznatků

  • Pomáhá vstřebávat výživné látky a tím zlepšuje funkci střev.
  • Díky bohatému obsahu hodnotných laktobacilů vede kombucha k udržování střevní mikroflóry a k podpoře činnosti imunitního systému.
  • Obsahuje kvasinky, které čistí a prospívají pleti.
  • Je používána jako masážní roztok při kožních poruchách a celulitidě.
  • Odstraňuje z těla jedovaté látky, těžké kovy a nikotin.
  • Je také oblíbeným prostředkem k snížení tělesné hmotnosti (k tomuto účelu je doporučeno ji pít 3x denně před jídlem.

    Chuť kombuchy lze přirovnat k chuti vinného střiku, či sektu. Doporučujeme pít ráno 2dcl nalačno a přes den v neomezeném množství. Nemá žádné vedlejší účinky a je určena i pro děti od tří let, pro které je vhodnější než sladké limonády.

    V dávné minulosti dokonce panoval zvyk, kdy si rodiny mezi sebou předávaly kombuchu jako projev přátelství a vzájemné pomoci. Proč tedy tento zvyk v současnosti znovu neobnovit?