kombucha praha logo stevikom
Zdravá výživa KOMBUCHA
…nápoj pro Váš zdravý život
english
english

Kombuchou ke zdraví

Markus Wischenbart Proč pít Kombuchu aneb chcete být zdraví.

Na otázku zda chcete být zdraví a mít zdravé děti, asi všichni řeknou, že ano. Být zdraví je však možné pouze vlastním přičiněním. Je zcela neodůvodněná iluze, že Vaše zdraví je v rukou lékařů. Lékaři mohou pomoci potlačit akutní projev některých nemocí nebo ošetřit úraz. Ve většině případů je však třeba dopracovat se zdraví vlastním úsilím, kázní a ochotou poskytnout tělu to co potřebuje.

Již téměř všichni víme, že základním předpokladem zdraví je čisté tělo, zbavené zátěže z chemikálií, plísní, těžkých kovů apod. Je známo, že imunita sídlí v tenkém střevě a správná funkce střevního systému je hlavní podmínkou zdraví.

Přesto, že chceme být zdraví a mít zdravé děti, denně doplňujeme do těla celou škálu různých chemikálií, chemických náhražek a rádoby zdravých nápojů, které jsou nabízeny jako čaje, zeleninové nebo ovocné nápoje, ale nejsou nic jiného než namíchané chemikálie, chemická ochucovadla a barviva, které mají vypadat jako a zároveň být levné. Jako by zdraví bylo bezcenné. Hrozný nárůst těch nejhorších nemocí už od dětského věku, nechává všechny v klidu a marně se snaží hledat jejich léčbu a prevenci zcela jinde než by měli.

A nyní proč tedy pít Kombuchu.

Kombucha naší firmy STEVIKOM, je jako jedna z mála v Evropě, připravována podle tradičního postupu bez jakýchkoliv úprav, ředění, pasterizace apod. Je připravena ze skutečně uvařeného kvalitního čaje. Je stejná jakou si můžete připravit sami doma.

Blahodárný vliv pravidelné konzumace živé Kombuchy je znám již téměř 3000 let. Nejedná se o žádnou novinku, která může mít řadu vedlejších účinků, ale o zcela přírodou vytvořený organismus.

I u Kombuchy jsou však zlepšovatelé, kteří ji nabízejí v krabicích nebo jako sypané čaje. Obojí je nesmysl. Pokud Kombuchu ohřejete nad 50 °C zabijete ji. Pokud je Kombucha živá naroste v lahvi tlak na několik atmosfér. V krabici nemůže být živá Kombucha, neboť by byla všemi směry nafouklá. Ve skle může být do objemu cca 0,5 l. Ve větších lahvích tyto prasknou.

Pravidelné pití Kombuchy zajistí očistu střevního systému a vytvoří základní předpoklad pro obnovení a funkci imunity a je prevencí pro téměř všechny nemoci. Kombuchu mohou pít všichni od dětí po starce.

 

Mohou potraviny zpomalit stárnutí.
Studie provedené v několika výzkumných centrech v USA ověřily, že potraviny s vysokým obsahem antioxidantů mohou zpomalit proces stárnutí těla i mozku. Antioxidační  kapacity potraviny je testována testem ORAC.( Oxygen Radical Absorbance Capacity.)
Firma STEVIKOM  zadala testování řady svých BIO Kombuch  u Oxford Biomedical Research v USA a výsledek testování prokázal, že BIO Kombucha STEVIKOM má významné antioxidační účinky. Při denní dávce 2x 250 ml zajistí více než 30 % doporučené denní dávky antioxidantů.